SMS lístok

6. 7. 2016 »

Cestujúci v nitrianskej mestskej doprave majú od 1. júla 2016 možnosť zaplatiť za cestu autobusom už aj formou SMS lístka.

Ako zakúpiť

SMS cestovný lístok si zakúpite jednoducho v troch nasledujúcich krokoch:

  1. objednať zaslaním prázdnej SMS na telefónne číslo 1177
  2. počkať na doručenie cestovného lístka vo forme SMS (cca po dvoch minútach)
  3. nastúpiť do vozidla MHD až po prijatí SMS cestovného lístka

Pokiaľ Váš mobilný telefón neumožňuje zasielanie prázdnych SMS, môžete do textu správy vložiť nejaký znak, napríklad medzeru.

Upozorňujeme cestujúcich, že do vozidla MHD možno nastúpiť až po prijatí SMS lístka. Odoslaná prázdna SMS (objednávka) nie je cestovným dokladom! Odporúčame preto SMS lístok objednávať ešte na zastávke, krátko pred príchodom autobusu.

Ak chcete zakúpiť viac lístkov, môžete zaslať správu na číslo 1177 opakovane. Za každú objednávku bude doručený SMS lístok pre jedného cestujúceho.

Služba je dostupná len pre zákazníkov slovenských mobilných operátorov, ktorí ponúkajú služby SMS platby. Taktiež upozorňujeme, že na zakúpenie SMS lístka nie je možné využiť bonusový kredit poskytnutý zákazníkovi mobilným operátorom.

Platnosť a cena

SMS cestovný lístok platí 60 minút od doručenia. Počas jeho platnosti je možné vykonať ľubovoľný počet prestupov a použiť ktorúkoľvek linku MHD Nitra. V texte správy SMS lístka je vyznačený deň a čas platnosti cestovného lístka.

Cena SMS lístka je 0,90 €. Ide o konečnú sumu, ktorú cestujúci zaplatí. Za zaslanie prázdnej SMS a doručenie SMS lístka sa neplatí nič navyše. Cena je jednotná pre všetkých cestujúcich, nie je možné zakúpiť zľavnený lístok.

Kontrola

V prípade kontroly cestovných lístkov sa preukážete revízorovi alebo vodičovi autobusu Vašim mobilným telefónom s otvoreným SMS lístkom. Zakúpením SMS lístka vyjadrujete súhlas na to, že revízor alebo vodič autobusu má právo prečítať si celý obsah SMS správy ako aj zobraziť ďalšie detaily správy (odosielateľ, čas doručenia a pod.). Vyžaduje sa pri tom Vaša plná súčinnosť.

Ak ste prostredníctvom mobilného telefónu zakúpili viacero SMS lístkov, je potrebné predložiť na kontrolu všetky doručené SMS lístky a označiť osoby, pre ktoré boli zakúpené.

Daňový doklad

Daňový doklad za cestu realizovanú SMS lístkom si môžete vytlačiť kliknutím na tento odkaz. Aby sa zobrazil zoznam Vašich lístkov, je potrebné sa prihlásiť. Zadajte telefónne číslo, z ktorého ste SMS lístky objednávali, v medzinárodnom tvare (+421 9...) a kontrolný kód z ktoréhokoľvek Vášho SMS lístka. Kontrolný kód nájdete v texte SMS lístka v poslednom riadku.

Otázky

Návod na získanie SMS lístka je zverejnený na väčšine zastávok MHD pod cestovným poriadkom. Alternatívou je zaslanie SMS správy s textom INFO na číslo 1177 - následne Vám budú doručené dve informačné SMS správy.

Ak máte ďalšie otázky, radi ich zodpovieme na infolinke 0915 733 733 alebo emailovej adrese informacie@arriva.sk.